Meble skandynawskie – czyli jakie?

Meble skandynawskie są coraz częściej umieszczane w mieszkaniach Polaków. Ich forma jest na tyle atrakcyjna, że z powodzeniem można wykorzystać je zarówno w kuchni, w sypialni jak i w pokoju dziennym. Co charakteryzuje takie meble?

meble skandynawskie

https://www.dutchhouse.pl

Prostota, komfort i wnętrza z duszą

Meble skandynawskie zazwyczaj charakteryzuje duża prostota. Nie posiadają one żadnych nadmiernych ozdobników czy dodatkowych rzeźbień. Proste fronty tworzą funkcjonalne szafy, komody i kredensy, które najlepiej, aby były wykonane z litego drewna. W stylistyce skandynawskiej takie naturalne materiały we wnętrzach są szalenie ważne i nie tylko świetnie się prezentują, ale pozwalają na uzyskanie w pomieszczeniu pewnej harmonii.

Styl skandynawski to przede wszystkim światło i przestrzeń. Urządzane w tym stylu mieszkania są więc zazwyczaj utrzymane w jasnej kolorystyce i takie też meble wybrać najlepiej. Mogą to być meble całkowicie białe, które będą optycznie powiększać przestrzeń nawet w przypadku mieszkań o małym metrażu. Obok bieli bardzo popularne są jasne wybarwienia naturalnego drewna, a więc brzoza lub też dąb. Wybierając uchwyty meblowe najlepiej jest postawić na coś prostego i minimalistycznego bez dodatkowych dekoracji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii wnętrza. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.