Jak urządzić domowe biuro w stylu skandynawskim?

Urządzając domowe biuro trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę styl, w jakim jest urządzone mieszkanie, ale też swoje preferencje i potrzeby. Inny typ miejsca do pracy potrzebuje lekarz, a zupełnie odmienny architekt. Są też osoby, które pracują zdalnie z domu, więc i one potrzebują miejsca do pracy. Jak takie urządzić?

biurko skanydnawskie

Biuro w stylu skandynawskim

Urządzenie domowego biura w skandynawskim stylu jest proste, ale też wiele osób uznaje je za praktyczny styl, ponieważ nie ma tu miejsca dla neonowych kolorów czy zbyt dużej ilości przedmiotów, które zagracały by przestrzeń.

Biurko skandynawskie to po prostu blat na prostych nogach, często opatrzony szufladą lub kilkoma pod blatem. Sprawia to, że biurko nie wydaje się masywne, nie zabiera dużo przestrzeni, ale też jest wygodne do pracy, bo jest na nim dużo miejsca, a notatniki, długopisy czy teczki z dokumentami można schować do szuflady.

Kolorystyka domowego gabinetu

Kolorystyka w stylu skandynawskim jest łagodna dla oka co będzie bardzo przydatne dla osób pracujących w domu, ponieważ nic nie będzie ich rozpraszać. Dużo bieli czy szarości sprawia też, że pomieszczenie jest optycznie jaśniejsze i większe. Oczywiście można postawić na mocny akcent kolorystyczny, ale raczej w formie dodatku np. ramka do zdjęć czy roślina doniczkowa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.